Archiwum kategorii: Wydarzenia we Wrocławiu

17 Sesja Linuksowa

Chcielibyśmy was zaprosić na 17 Sesję Linuksową – Konferencja dedykowana Oprogramowaniu Open Source mająca na celu zbliżenie Developerów, zwykłych użytkowników jak i Firmy zaangażowane w oprogramowanie Open Source oraz promowanie najnowszych trendów i rozwiązań w branży.

Wydarzenie planowane jest na 22-23 Kwietnia, i odbywać się będzie we Wrocławskim Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych FOSS, programistów, zagorzałych sysadminów jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z Open Source i Linuksem. Zainteresowanie wydarzeniem można wyrazić zapisująć się na facebooku lub meetupie.

Czego można się spodziewać?
Przez dwa dni odbędą się prelekcje programistów i kontrybutorów FOSS, na których każdy może uczestniczyć osobiście we Wrocławiu lub online. Prelegenci będą prezentować po polsku lub angielsku, w zależności od tematu związanego z Linuksem i FOSS, obejmującym zagadnienia związane z wbudowanymi systemami, rozwojem jądra i systemów operacyjnych, aż po DevOps i administrację Linuksa.

Nagrania z poprzednich edycji można obejrzeć na naszym kanale YouTube lub stronie internetowej z poprzedniej, 16. edycji.

16 grudnia zapraszamy na JellyPizzaHack

15000789_1397154750296755_3246331438881792256_o

Jeśli świat nie jest dla Ciebie zbyt porywający albo uważasz, że pewne rzeczy można było urządzić lepiej, lubisz klepać kod, jeść pizzę i czujesz się informatykiem z krwi i kości lub Twoją największą ambicją jest zostanie takim, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! 24 godziny programowania, pizzy, żelek i energetyków – zapraszamy w piątek 16 grudnia na JellyPizzaHack! My tam będziemy!
http://www.jellypizzahack.com

Genoa Comics Academy we Wrocławiu! Creativro i Mediateka zapraszają na warsztaty rysunku komiksowego

Do Wrocławia przyjeżdza Luca Montagliani (alias Laca de la Vega), założyciel Genoa Comics Academy i autor projektu graficznego Włoskiego Krasnala Wrocławskiego, którego odsłonięcie planowane jest pod koniec sierpnia – stanie na ul. Więziennej 🙂

Luca wykłada również przy Instytucie Technicznym Grafiki Caboto i współpracował z Giorgio Rebuffim, jednym z najbardziej płodnych autorów komiksów we Włoszech, jak również z Kinder Ferrero, Rai Due, Marvel USA, Diabolik i Lucca Comics and Games.

Creativo we współpracy z Mediateką postanowili organizować warsztaty rysunku komiksowego, dla dzieci i dla dorosłych. Więcej informacji pod tym linkiem: http://klaster.creativro.pl/genoa-comics-academy-we-wroclawiu-creativro-i-mediateka-zapraszaja-na-warsztaty-rysunku-komiksowego/

Liczba miejsc ograniczona: w przypadku zainteresowania i pasji do komiksów nie zwlekaj – zgłoszenia są przyjmowane do 24.08!

Start nowej marki – PriPla by Panato

Już w najbliższy piątek, 28 czerwca, twórcy grupy PANATO zapraszają na start swojej nowej marki związanej z drukiem 3D – PriPla, czyli Print&Play!

Wszystko rozpocznie się o godz. 19:00 w pracowni PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A we Wrocławiu.

Czym ma być marka PriPla? Twórcy zapowiadają, że oferować będzie:

  • druk wyjątkowych gadżetów, które możesz samodzielnie kreować;
  • druk tego, co sam stworzysz;
  • zabawę drukiem 3D, eksperymenty z wyobraźnią, kreowanie swojego własnego świata diznajnu i poznawanie technologii, która nie stawia żadnych granic!
  • pokazy druku 3D oraz spotkania z miłośnikami tej technologii
  • dobrą zabawę przy drukowaniu

W programie piątkowego spotkania: pokazy druku 3D, spotkania z pasjonatami tej technologii. A wszystko to przy setach DJ Skrenta, przekąskach i w chillowym klimacie. Ponoć zanosi się także na kilka kreatywnych niespodzianek.

Więcej na stronie panato: www.panato.org/aktualnosci/pri-pla-printplay