Drukarze trójwymiaru – czyli druk 3D w Krzywym Kominie we Wrocławiu już 8 lipca

Tym razem przedstawiciele Hackerspace Wrocław i Krzywy Komin zapraszają na wydarzenie dotyczące druku 3D. Technologia ta staje się obecnie modna, wiele się o niej mówi, ale wciąż zobaczenie „na żywo” drukarki 3D podczas działania nie jest łatwe.


Hacking w swym prawdziwym znaczeniu to nie włamywanie się do komputerów i kradzież cudzej własności. To kreatywne użycie technologii do stworzenia rzeczy, których nie przewidzieli jej twórcy. Hacking to ulepszanie, usprawnianie, upraszczanie, sprawianie, że technologia staje się tańsza i/lub łatwiej dostępna. Nigdy działanie na cudzą szkodę.

Hackerspace to kreatywna przestrzeń, łączy fascynację nowymi technologiami, wolną wymianę wiedzy, wspólną pracę nad projektami oraz upowszechnianie technologii. To inspirujące miejsce nie znające barier i otwarte dla każdego. To społeczność i przestrzeń stymulujące rozwój projektów, organizujące i użyczające potrzebnych narzędzi.

W ostatnich latach na świecie powstały setki takich miejsc. Teraz tworzymy Hackerspace we Wrocławiu.

Tym razem przedstawiciele Hackerspace Wrocław i Krzywy Komin zapraszają na wydarzenie dotyczące druku 3D. Technologia ta staje się obecnie modna, wiele się o niej mówi, ale wciąż zobaczenie „na żywo” drukarki 3D podczas działania nie jest łatwe.

Inaczej będzie w poniedziałek 8 lipca o godz. 17:00 w Krzywym Kominie we Wrocławiu. Sprawcami całego zamieszania są ludzie, którzy drukowanie 3D „wyssali z mlekiem matki” – twórcy własnych drukarek, pozytywnie zakręceni drukarze trójwymiaru, którzy chętnie podzielą się z innymi swoją wiedzą. I oczywiście przywiozą swoje drukarki, tak aby można było przyjrzeć się procesowi drukowania oraz wydrukom, które powstaną.

IMG_0620Photo credit: Tony Buser / Foter.com / CC BY-SA

Spotkanie składać się będzie z trzech części:

1. Prezentacja idei Hackerspace Wrocław

2. Projekt reprap – Co to jest? Jak działa? Jaka jest jego historia, jaka będzie przyszłość?

3. Projektowanie parametryczne pod druk 3D

Wstęp wolny. Rejestracja na stronie http://www.krzywykomin.pl/hackerspace/ wysoce wskazana (w celu określenia liczby gości przez organizatorów).

Jak tam trafić? – http://www.krzywykomin.pl/kontakt-2/

KK w Google Maps

 2013-05-06 05.14.47 2013-06-16 23.41.06

Jeden komentarz do “Drukarze trójwymiaru – czyli druk 3D w Krzywym Kominie we Wrocławiu już 8 lipca

  1. Pingback: HackerSpace WRO – druk 3D i nie tylko ! | Designfutures.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.